OLIMPIJAKOS U FINALU LIGE KONFERENCIJA: Tim iz Pireja ide na megdan Fiorentini!
Fudbaleri Olimpijakosa, Foto: Yannis Halas / imago sportfotodienst / Profimedia

Rival Fiorentini u finalu biće upravo crveno-beli

Objavljeno: 06:38h

Olimpijakos je u revanš susretu polufinala savladali u PirejuAston Vilu 2:0.

Ovo su dani velike euforije u Pireju.

Prvo je košarkaški klub napravio podvig i pobedom u Barseloni obezbedio plasman na Fajnal for.

Ali dok se i naviklo da se košarkaška sekcija bori za evropske trofeje, to se dugo, praktično od osnivanja, čekalo za fudbalsku.

I navijači crveno-belih konačno su dočekali.

Fudbalski klub igraće prvo evropsko finale u istoriji i to baš u svom gradu.

Ne na svom stadionu, već u domu velikog rivala AEK u Novoj Filadelfiji, ali nema sumnje da će taj okršaj za trofej Lige konferencije protiv Fiorentine 29. maja biti epski spektakl.

To će ujedno biti prvo finale nekog grčkog kluba još od onog iz 1971. kada se najljući rival Panatinaikos borio za evropsku krunu na Vembliju protiv Ajaksa. I izgubio.

Tako da Olimpijakos ima šansu da postane prvi grčki tim sa evropskim trofejom.

A do te prilike došao je posle izvanrednog dvomeča protiv četvrtoplasiranog tima Premijer lige Aston Vile.

Navijači Olimpijakosa
Navijači Olimpijakosa foto: Yannis Halas / imago sportfotodienst / Profimedia

Posle ubedljivih 4:2 u Birmingemu, crveno-beli nisu sagoreli u paklu stadiona Jorgos Karaiskakis.

Šta više, prilično rutinski su rešili revanš pobedom 2:0.

Junak velikog trijumfa bio je Marokanac Ajub El Kabi.

On je postigao oba gola. Prvi već u 10. minutu.

Jeste Aston Vila posle tog gola krenula na sve ili ništa, imala čak 75% poseda u prvom poluvremenu i nešto više šansi. Ali nije uspela do gola.

Bila je prirodno više zainteresovana da igra i u drugom delu.

Imala je Vila 63% poseda.

Ali i Olimpijakos je pretio, a u 79. minutu i definitivno zatvorio dvomeč.

Drugim golom El Kabija. Odigrano je još 15 minuta fudbala sa sve nadoknadom, a posle poslednjeg zvužduka sudije Feliksa Cvajera žurka na Karaiskakisu, koja će se neminovno preliti na čitav Pirej, mogla je da počne.